bloomingtales-rood-servies-plaattaart

Flammkuchen met peer, parmaham & hazelnoot

in samenwerking met @cyninkoken

Zin in iets lekkers dat nét even anders is? Samen met @cyninkoken maakten we een heerlijke flammkuchen met peer, parmaham en hazelnoot. Een verrassende combinatie van zoet, hartig en knapperig die perfect is om samen van te genieten. Ideaal voor een gezellige borrel, uitgebreide lunch of gewoon omdat je zin hebt om iets lekkers op tafel te zetten.

Bereidingstijd: 15 minuten | 15 - 20 minuten bakken

bloomingtales-rood-flammkuchen
bloomingtales-rood-servies

Ingrediënten voor 1 taart

1 conference peer

1 pak flammkuchendeeg

100 g prosciutto/parmaham

75 g hazelnoten

30 g suiker

1 el honing

250 g ricotta

1 citroen

1 el olijfolie

1 tl honing

1-2 el oregano

Bijbehorende salade

75 g veldsla

½ komkommer

5–6 radijsjes

½ avocado

1 bosui

Dressing

1 el citroensap

2 el olijfolie

1 tl Dijonmosterd

1 tl honing

Zo maak je het

Verwarm de oven voor op 200 °C. Rol het flammkuchendeeg uit op een met bakpapier beklede bakplaat. Snij de randen ligt in, maar niet helemaal door. Besmeer de rant met wat oijfolie en bestrooi met oregano.

Meng de ricotta met de rasp en sap van ½ citroen, een scheutje olijfolie, peper en een klein beetje zout. Verdeel over het deeg.

Snijd de peer in dunne plakjes en verdeel over de ricotta.

Rooster de hazelnoten kort in een droge koekenpan. Voeg vervolgens 30 g suiker, 1 el honing en een klein scheutje water toe. Laat al roerend karamelliseren tot de hazelnoten mooi bedekt zijn.

Spreid de gekarameliseerde hazelnoten uit op een vel bakpapier en laat ze kort afkoelen. Hak ze eventueel grof. Je kan wat olijfolie toevoegen als ze te veel aan elkaar plakken.

Bak de flammkuchen 15–20 minuten, tot de rand goudbruin en krokant is.

Verdeel na het bakken de prosciutto over de flammkuchen en strooi de gekarameliseerde hazelnoten erover. Maak af met een klein beetje citroenrasp en eventueel een drizzle honing.

Voor de salade:

Snijd de komkommer in halve maantjes en de radijs in dunne plakjes.

Snijd de avocado in blokjes en het bosuitje in dunne ringetjes.

Meng het citroensap met de olijfolie, Dijonmosterd, honing, peper en zout.

Meng de veldsla met de komkommer, radijs, avocado en bosui.

Besprenkel vlak voor het serveren met de dressing.

Eetsmakelijk!