Voor wie het nieuwe jaar graag inluidt met iets lekkers op tafel, hebben we iets bijzonders. Samen met @lislovescooking maakten we een borrelhapje dat nét even anders is: een echte feestelijke amuze. Deze zachte brioche broodjes zijn belegd met truffel en champignons of een frisse mix van zalm en crème fraîche. Perfect voor bij de borrel tijdens oud en nieuw!
Bereidingstijd: 25 minuten | 15 minuten bakken
Ingrediënten
Voor 4 personen
4 plakken brioche brood
Ongezouten roomboter
Champignon variant:
125 gram shiitake
1 el olijfolie
2 tl soja saus
1 teentje knoflook
1 takje rozemarijn
Zout/peper
3 el truffel mayonaise
1,5 el crème fraîche
Zalm variant:
3 el crème fraîche
1 tl citroensap
1/2 el verse bieslook
Zout
100 gram gerookte zalm
Citroenrasp
Zo maak je het
Snijd vier dikke plakken van het brioche brood en haal de korstjes ervan af. Snijd vervolgens de plakken in de lengte doormidden.
Verhit wat boter in een koekenpan en bak de brioche reepjes rondom goudbruin.
Begin nu met het maken van de champignon variant. Pers het teentje knoflook uit en snijd de rozemarijn fijn.
Snijd de shiitake in dunne plakjes en marineer deze met de olijfolie, soja saus, knoflook, rozemarijn en zout en peper naar smaak.
Verwarm een koekenpan op middelhoog vuur en bak hierin de champignons goudbruin. Deze zijn klaar als al het vocht verdampt is. Laat afkoelen voordat je ze serveert.
Mix de truffel mayonaise met de crème fraîche tot een luchtige crème. Bewaar in de koelkast totdat je het hapje gaat serveren.
Maak nu de crème voor de zalm variant. Roer de crème fraîche met de citroensap, bieslook en zout luchtig. Bewaar in de koelkast totdat je het hapje gaat serveren.
Zodra je het hapje opdient ga je de brioche bekleden.
Spuit de truffel crème op de brioche en top af met champignons en verse bieslook.
Spuit de citroen crème op de brioche en beleg met zalm, bieslook en citroen rasp.
Geniet ervan!
